Zmiany w rozgrywkach!

Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o reorganizacji rozgrywek wojewódzkich w kategorii juniorów starszych i młodszych. Najważniejszą zmianą jest powiększenie I ligi podkarpackiej do 24 zespołów oraz likwidacja II ligi. Zmiany zostaną wprowadzone już od sezonu 2017/18.

Do I podkarpackiej ligi juniorów starszych, która obecnie liczy 14 drużyn, awansuje w tym sezonie siedem najlepszych zespołów II ligi oraz mistrzowie pięciu klas okręgowych (nikt nie spadnie z I ligi). Pozostałe drużyny II ligi (z miejsc 8-14) zostaną zdegradowane do „okręgówki”. Liczba zespołów, które spadną z II ligi może zostać zwiększona w przypadku degradacji podkarpackich klubów z Centralnej Ligi Juniorów.

Źródło: Podkarpacki ZPN